تدریس خصوصی ریاضی

مشاور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به تغییرات انتخاب رشته آزمون سراسری 93 اشاره کرد و گفت: هنوز دفترچه شماره 2 کنکور سراسری 93 منتشر نشده است اما خبرها موید تغییرات عمده‌ای در روش گزینش آزمون سراسری سال 1393 است که مهمترین آن اعمال قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خواهد بود.   سید محسن حسینی ارسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به مطالبی که چهار مرداد 93 در پایگاه رسمی اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر…

براي اطلاع از آپديت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

جستجوگر پيشرفتهتدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی تلفن تماس 09129319881

مشاور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به تغییرات انتخاب رشته آزمون سراسری 93 اشاره کرد و گفت: هنوز دفترچه شماره 2 کنکور سراسری 93 منتشر نشده است اما خبرها موید تغییرات عمده‌ای در روش گزینش آزمون سراسری سال 1393 است که مهمترین آن اعمال قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خواهد بود.

 

سید محسن حسینی ارسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به مطالبی که چهار مرداد 93 در پایگاه رسمی اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر شده، پنج تغییر قابل توجه در شیوه پذیرش آزمون سراسری 93 مورد اشاره است که مورد نخست تاثیر قطعی سوابق تحصیلی است.

 

وی با بیان اینکه مطابق مصوبات اولین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در 92.9.6 و در راستای اجرای قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب 92.6.10 مجلس شورای اسلامی، در آزمون سراسری سال 1393، آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی فیزیک،‌ علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را طی سال‌های 1384 تا 1392 اخذ کرده‌اند امتحانات یک یا چند درس آنها بصورت نهایی و کشوری برگزار شده است، مشمول سوابق تحصیلی‌اند و سوابق تحصیلی موجود به میزان حداکثر 25 درصد و بصورت تاثیر قطعی در نمره آزمون آنان لحاظ می‌شود. (در آزمون سال 92 سوابق تحصیلی در صورت تاثیر مثبت اعمال می‌شد.)

 

حسینی ارسنجانی ادامه داد: تغییر شیوه پذیرش در رشته‌های خودگردان (بین الملل) از نیمه متمرکز به متمرکز دومین تغییر است. بر این اساس پذیرش پردیس‌های خودگردان مانند رشته‌های پزشکی،‌ دندانپزشکی،‌ داروسازی و ... مربوط به رشته‌های تابعه وزارت بهداشت، درمان و همچنین پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها مانند رشته‌های دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت متمرکز انجام و ملاک گزینش فقط نمره کل نهایی و انتخاب رشته داوطلب می‌باشد؛ به عبارت دیگر مصاحبه‌ای برای پذیرش این گونه رشته‌ محل‌ها در آزمون سراسری سال 1393 صورت نمی‌پذیرد.

 

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات پذیرش در رشته‌های بین‌الملل در سال‌های گذشته این بود که داوطلب علاوه بر اینکه در رشته بین‌الملل اعلام قبولی می‌شد در یک رشته متمرکز نیز قبول می‌شد که در صورت قبولی در رشته بین‌الملل باید از آن انصراف می‌داد، گفت: بنابراین یک ظرفیت از دانشگاه زائل می‌شد که با تغییر شیوه پذیرش به متمرکز در این رشته‌ها‌ این مشکل حل شده است.

 

مشاور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین به اعمال قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اشاره و اظهار کرد: با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، گزینش داوطلبان واجد شرایط بر اساس این قانون صورت می‌گیرد. همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان با جانبازی 25 درصد به بالا، جزو سهمیه ایثارگران محسوب می‌شوند و تابع ضوابط مربوط به سهمیه ایثارگران هستند. ظرفیت اختصاصی برای این دسته از داوطلبان 20 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل است و حد نصاب نمره این داوطلبان 80 درصد نمره گزینش آزاد برای تمامی رشته‌های تحت پوشش وزارت بهداشت (رشته‌هایی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شوند) و 70 درصد نمره گزینش آزاد برای سایر رشته‌هاست.

 

حسینی ارسنجانی افزود: رزمندگان (با حداقل شش ماه حضور در جبهه) جزو سهمیه رزمندگان محسوب می‌شوند و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان هستند. حد نصاب نمره برای این داوطلبان 75 درصد نمره گزینش آزاد در رشته محل مورد نظر است. همچنین پدر، مادر، خواهر و برادر شهید جزو سهمیه خانواده شهدا محسوب می‌شوند و تابع ضوابط مربوط به سهمیه خانواده شهدا هستند. با توجه به اجرای قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران، مصوب مجلس شورای اسلامی،‌ از آزمون سراسری سال 1393 سهمیه شاهد به سهمیه ایثارگران تغییر یافته است.

 

وی توصیه کرد: توجه داشته باشید که ظرفیت تخصیص یافته به سهمیه رزمندگان در سال‌های گذشته 40 درصد از ظرفیت هر کدرشته محل بود.

 

مشاور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه با توجه به تعداد محدود داوطلبان سهمیه‌های ایثارگران، رزمندگان و خانواده شهدا و وجود حدنصاب‌های علمی مربوط به گزینش آزاد،‌ خالی مانده ظرفیت این عزیزان به داوطلبان آزاد (بدون توجه به سهمیه) تعلق می‌گیرد و داوطلبان آزاد فارغ از هر نوع سهمیه و تنها بر اساس ملاک نمره کل نهایی بالاتر در زیر گروه مربوط پذیرش می‌شوند گفت: در سال‌ها‌ی گذشته در صورت عدم تکمیل ظرفیت اختصاصی به سهمیه رزمندگان، باقیمانده ظرفیت در رشته‌های پرمتقاضی به صورت 50 درصد گزینش بومی و 50 درصد آزاد به داوطلبان اختصاص یافته و برای سایر رشته‌ها ظرفیت خالی مانده رزمندگان کلا به بومی استان، قطب یا ناحیه اختصاص می‌یافت.

 

 

کسانی که در کنکور ثبت نام کرده‌اند هم می‌توانند انتخاب رشته کنند!

 

حسینی ارسنجانی با اشاره به اینکه در آزمون سراسری سال 1393 نیز همانند سال 1392 همه متقاضیان، چه داوطلبانی که در جلسه آزمون حاضر بوده و مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و چه داوطلبان که در جلسه آزمون حاضر بوده و مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و چه داوطلبان غیرمجاز،‌ غایب آزمون و یا افرادی که در آزمون فوق ثبت نام نکرده‌اند و در زمان انتخاب رشته امکان ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش به آنها داده می‌شود، در صورت تمایل می‌توانند این قبیل کد رشته محل‌ها را انتخاب نمایند، عنوان کرد: لازم به ذکر است داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند و همچنین داوطلبان غایب، نیازی به ثبت نام مجدد بر روی سایت سازمان سنجش ندارند و فقط کافی است نسبت به انتخاب رشته اینگونه کد رشته محل‌ها اقدام کنند.

منبع : ایسنا

 


:: امتياز: نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

:: بازديد : 619
:: ارسال شده در: کنکور سراسری ,
:: مطالب مرتبط: نتایج نهایی کنکور سراسری فردا اعلام می شود- مهلت ثبت نام 22 تا 25 شهریور , مهلت انتخاب رشته کنکوریها تا 25 مرداد تمدید شد , افزایش ظرفیت‌ رشته‌های علوم‌تجربی در کنکور , آغاز انتخاب رشته کنکوری‌ها از ساعت 23 امشب , توصیه‌های مهم توکلی برای انتخاب رشته , مصاحبه با نفر سوم کنکور تجربی 93 , نتایج آزمون سراسری سال 1393 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد , اسامی نفرات برتر کنکور 93 اعلام شد ,
نويسنده
نويسنده : مدیر سایت
تاريخ : [جمعه 10 مرداد 1393 ] [ 11:19]
تاريخ
ارسال نظر براي اين مطلب
اين نظر توسط farzad در تاريخ 1393/5/10 و 11:33 دقيقه ارسال شده است

سلام
وبسایت زیبا با مطالب خوبی داری

بهت پیشنهاد میکنم یه سر به وب منم بیا

منتظر حضورت هستم

آدرس وبم :


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرين مطالب ارسالي
? طرح ویژه تدریس خصوصی در محدوده سیدخندان تهران تاريخ : جمعه 07 خرداد 1395
? ساده کردن عبارتھای ریاضی هفتم تاريخ : جمعه 14 اسفند 1394
? جزوه نسبت و تناسب ریاضی ششم تاريخ : شنبه 08 اسفند 1394
? نکته های بسیار مهم در تدریس تاريخ : سه شنبه 16 دی 1393
? نرخ تدریس خصوصی گروه آموزشی تهران دبیر در سال جدید تاريخ : جمعه 30 آبان 1393
? چگونه فرزندان خود را آماده مدرسه رفتن کنیم؟ تاريخ : چهارشنبه 26 شهریور 1393
? نتایج نهایی کنکور سراسری فردا اعلام می شود- مهلت ثبت نام 22 تا 25 شهریور تاريخ : دوشنبه 17 شهریور 1393
? روشهای تقویت اعتماد به نفس تاريخ : دوشنبه 10 شهریور 1393
? ویژگی های کودکان با استعداد تاريخ : دوشنبه 10 شهریور 1393
? تدریس خصوصی هندسه 1 تاريخ : یکشنبه 09 شهریور 1393
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشي رمز عبور؟

progress عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir